Ушанування памяті Небесної Сотні в Комишівській ЗОШ

Боротьба не за щастя

вже навіть іде – за життя!

Бо його забирають.

Нас надія веде, нас ідея веде

За свободу для рідного краю.

  З метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які в лютому 2014 року боролися за захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору в школі 20 лютого проведений урок-реквієм «Мамо, я не вернусь», приурочений до цієї дати. Учасниками уроку були учні 10, 11-А класу під керівництвом учителя історії Іордакеску Д.А., педагога-організатора Пуйческу Н.В.

     Ведучі нагадали присутнім, що  назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

    Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не залишили байдужими нікого із слуачів.  Більшої зворушливості заходу надали чуттєві слова поезій «А сотню Небесну вже зустріли небеса», «Під прапором стояли - під прапором й спочили», Вони боролись за нас».

   Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.

    Ми закликаємо згадати 20 лютого усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє!

Інформація про заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Комишівській ЗОШ

 

«День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів» ми відзначаємо щороку 15 лютого, Причому, ця дата була обрана не випадково, так як в цей день, 15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ покинула територію Афганістану, а військовослужбовці Обмеженого контингенту радянських військ (40 -ої армії) були останніми в нашій історії, які офіційно іменувалися «особами, які виконували інтернаціональний обов'язок» - ця дата, головним чином, асоціюється з подіями в Афганістані (1979 - 1989 рр) .. У цей день згадують не тільки воїнів-афганців, а й усіх воїнів, які беруть участь у військових конфліктах на територіях ближнього і далекого зарубіжжя.

З нагоди вшанування воїнів - інтернаціоналістів, в нашій школі був проведений  ряд заходів: урок-реквієм «І голос вічності кличе» для учнів 10-11-х класів (класні керівники Бондар А.Д. і Бурдужа В.І.). На відкритий урок були запрошені капітан-лейтенант запасу Булгару Валентин Федорович, капітан запасу Гельман Віктор Мартинович і Бужор Іван Леонтійович - воїн інтернаціоналіст.

Педагогом-організатором Пуйческу Н.В. за участю учнів учнівського самоврядування 6, 9, 11 класів проведений круглий стіл «Ціна чужої війни». На заході звучали імена воїнів-інтернаціоналістів  нашого села, хвилиною мовчання ушанували загиблих в Афганістані В’ячеслава Мунтяна та Івана Дяченка. Учні, присутні на уроці переглянули відео тих років, слухали пісні на тематику афганської війни. Щирі поетичні слова проникли в серце кожного присутнього. Увазі учнів була представлена газета про воїнів-інтернацоналістів нашого селища, та комп’ютерна презентація.

Бібліотекар школи Чаленко Д.О. оформила виставку «День воїнів-інтернаціоналістів «Афганістан – незагоєна рана».

Класними керівниками були проведені виховні години на такі теми: «Афганістан, ти біль душі моєї» (усний журнал 8-А кл.), «Афганістан 1979-1989», урок мужності «Захисники своєї держави» (10 кл.).

     День водно-болотних угідь у Комишівській ЗОШ

Природа – храм, у якому існує людство, це – спадок від наших батьків, який ми маємо передати своїм дітям. І тільки ціннісне ставлення до природи і сформована на його основі екологічна культура є обов’язковою умовою сталого розвитку суспільства, узгодження економічних, екологічних і соціальних чинників розвитку.

       З метою відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь у Комишівській ЗОШ  протягом тижня з 30.01.17  по 3.02.17 р. проведено ряд заходів під девізом: «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього».

     Так між учнями 2-6 класів під керівництвом педагога – організатора Пуйческу Н.В. організований конкурс малюнків  «Пернаті мешкнці Комишівських  плавнів» Екскурсія до озера Китай з учнями гуртка «Юний еколог» була проведена  під керівництвом вчителем географії Бондар А.Д. Бібліотекарем школи Чаленко Д.О. оформлена екологічна виставка «Відкрий для себе водно – болотні угіддя». До організації та оформлення фотовиставки «Перлина рідного краю…» під керівництво вчителя біології Гельмана В.М. та педагога – організатора Пуйческу Н.В з радістю підключилися учні 5-11 класів.

В 6-х, 8-х, 9-х класах під керівництвом вчителів географії Бондар А.Д. та Ліскевич О.І. було проведено бесіди «Роль водно-болотних угідь у нашому житті» та перегляд відеофільму «Дельта Дунаю - краса нашого краю». Вчителі   відзначили  важливу роль водно-болотних угідь для майбутнього людства.

Вчителем біології Гельманом В.М. проведена гра – вікторина «Щасливий випадок» між учнями 7-8 класів. Метою гри було перевірити знання учнів флори та фауни дельти Дунаю.

    Відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь у школі було проведено на ідеї ціннісного ставлення людини до природи, що сприяло формуванню в учнів екологічної культури, виховуванню у дітей уміння бачити в повсякденному – чудесне, у звичному – надзвичайне своєї рідної природи нашого краю.

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

 

 

           Цей день встановлено 1 листопада 2005 року Генеральною Асамблеєю ООН, тому що саме 27 січня радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцим. Голокост – організоване та планомірне знищення людей єврейського населення нацистами та їх союзниками в роки Другої Світової війни.

 

          Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має  й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси. Україна в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних…

 

Хроніка Голокосту – це біль і жах українського народу. Трагічне повсякдення 1941-1943 рр. віддзеркалюють архівні документи, спогади очевидців.

 

В Комишівській ЗОШ І-ІІІ ст. 27 січня було проведено бібліотекарем Чаленко Д.О. та вчителем російської мови Тостоган Н.І. захід для 5-7 класів на тему  «Діти  та Голокост» у супроводі презентації.

 

Метою цього заходу було  виховувати почуття поваги і співчуття до пам'яті жертв Голокосту. Ще бібліотекарем було підготовлена інформаційна хвилинка з учнями 9-х кл. на тему: «Голокост – лихо століття» та тематична виставка.

 

 

Заходи до Дня Соборності в Комишівській ЗОШ

Вишита колоссям і калиною,

 

Вигойдана співом солов’я,

 

Звешся величаво – Україною,

 

Земле зачарована моя

 

  День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

 

  Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об'єднання України завершився 22 січня 1919 року

 

 Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією. Величезні жертви, віддані на вівтар волі та незалежності, навчили українських патріотів всюди, куди б не закинула їх доля, бачити в своїх мріях і боротися за єдину соборну, вільну та незалежну Україну.

 

З метою гідного відзначення знаменної дати у школі протягом тижня з 16.01-20.01.2017 р. відбулись наступні заходи:

 

-        Бібліотекарем школи Чаленко Д.О. була оформлена виставка «22 січня – День Соборності України»;

 

-        Учнями 11-х класів випущена газета «День Соборності України»

 

-        Учителем історії Іордакеску Д.А. в 11-А класі був проведений  виховний захід «День Соборності України», метою якого було поглиблення знань учнів про історичне минуле нашої держави, формувати національну свідомість учнів, виховувати патріотів рідної держави. Глядачами заходу були учні7-8 класів.

 

Учні 11 класу розповіли про історію свята, про значення символів нашої держави, читали напамять поезії про Україну, її красу та неповторність.

 

Глядачам була запропонована вікторина. Відео-ролики про історичні події тих років. Захід пройшов цікаво і захоплююче.

 

-        Класним керівником 8-А класу Тостоган Н.І підготовлена інформаційна година «Перша незалежність України», у 11-Б класі – класна година «У нашій рідній Україні – ми всі український народ» (кл. керівник Бурдужа В.І.), інформаційне повідомлення в 9-Б класі – «День Соборності України – подія великого історичного значення» (кл. керівник Ліскевич Н.В.).

 

-        Педагогом-організатором Пуйческу Н.В. за участю  учнів учнівського самоврядування проведена лінійка «Задзвеніли срібні дзвони в Україні».

 

Відроджуються, воскресають національні традиції України, а разом з ними і утвердження єдності народу у соборній державі, чуття великої родини.

 

День української писемності в Комишівській школі

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

 

Заклятий для сусіднього хижацтва.

 

Вона твого життя міцна основа,

 

Певніша над усі скарби й багатства

 

                                                                                                       П. Куліш

 

         9 листопада, у День Преподобного Нестора-Літописця ми відзначаємо день української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося на ній, прагнув зберегти національну пам'ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки.

 

         З 8 по 11 листопада в нашій школі проходить тиждень української мови, присвячений дню української  писемності та мови.  9 листопада відбулась урочиста лінійка, представлена учнями 7-Б  класу. Вчителька  української мови та літератури Федченко Л.П  із вітальним словом звернулась до учнів, наголосивши що саме від молоді залежить, яке мовне обличчя буде мати наша держава. Учні декламували  поезії про українську мову, показали цікаву сценку, розказали гумореску. На мультимедійній дошці було продемонстровано історію української мови від Кирила і Мефодія, Нестора - Літописця до першого друкаря Івана Федорова. Була оформлена  стінгазета  «Мова наша солов’їна, калинова» учнями 9-А класу.

 

Завершила вчителька словами «Хай щастить вам у вивченні мови. Хай служить вона вам вірою і правдою!».

 

Учителями української мови та літератури Коваль С.В., Ботошану І.П. 10 листопада був проведений Конкурс знавців української мови за участю команд 6-7 класів. Діти змагались у конкурсах «Наша мова солов’їна», «Хвилинка», «Закінчи прислівя», «Допиши віршика», «Добери риму». Переможцем виявилась команда 7-А класу. Діти переконалися, що слід вивчати українську мову, цікавитися, дізнаватися більше нового, щоб бути грамотними людьми.

 

Вивчаймо українську мову!

 

Звіт про проведення тижня правознавства Комишівській ЗОШ

   Відповідно до плані роботи відділу освіти Ізмаїльського РДА в Комишівській ЗОШ був проведений тиждень правового виховання 11.10.16 – 14.10.16р.

 

 Метою тижня було зміцнення знань про права і обов'язки дитини, ознайомлення дітей з правами дитни згідно Конвенції ООН і Конституції України; ознайомлення з Декларацією про права дитини,  розвиток свідомого застосування прав у вигляді гри, вміння використовувати свої знання на практиці, усвідомлення не тільки своїх прав, а й обов'язків, виховання етичної  поведінки, почуття товариських стосунків, поваги до рідних.

 

Протягом тижня були проведенні такі заходи:

 

·       Конкурс малюнків 1-8 кл. (відповідальний педагог-організатор Пуйческу Н.В.)

 

·       Бібліотекарем школи Чаленко Д.О. оформлена виставка «Вивчаємо права та обов’язки»

 

·        Вікторина «Права та обов'язки дітей» (7- А кл.)

 

·       Класна година : « Права та обов'язки дитини».( 5-Б).

 

·       .Класна година : « Ти людина, значить маєш право» (5-А).

 

·       Бесіда «Знаємо свої права та обов’язки» (4-Б кл.)

 

·       Вікторина «Права та обов’язки поруч ідуть» (2-А кл.)

 

·       Бесіда «День права і закону» (6-Б кл.)

 

·       Усний журнал «Конвенція про права дитини» (7-Б кл.)

 

·        Відео-лекторій «Сучасне рабство, як вберігтися від біди» (10 кл.)

 

·       Брейн-ринг «Конституційні засади Української держави» (11-А кл.)

 

·       Бесіда «Конвенція про права дитини» (11-Б кл.)

 

·       Година правової грамоти « Мої права – мої обовязки» (9-Б кл.)

 

·       Виховна година «Виконуй обов’язки, поважай правопорядок і закон» (9-А кл.)

 

День українського козацтва в Комишівській ЗОШ

У Комишівській  ЗОШ з метою вшанування мужності і героїзму захисників України, військових традицій та перемог українського народу з 10.10.16 по 15.10.16 пройшов тиждень «Козацької слави».

 

 Бібліотекарем школи Чаленко Д.О. була організована виставка «День захисника України». Учні школи намалювали малюнки на військову, козацьку тематику. Педагогом-організатором Пуйческу Н.В. оформлена виставка малюнків та газета «14 жовтня – День захисника України»

 

Класними керівниками 5-11 класів проведені виховні години на військово-патріотичну тематику: конкурсна програма «Зростаймо мужніми» (3-А кл.), година мужності «Сини землі української»(2-А кл.), виховна година «Україна на карті світу" (2-Б кл.), бесіда "Люблю тебе, моя Вітчизно» (7-Б кл.), бесіда «Я – майбутній воїн» (6-б кл.),усний журнал «Козацькій славі жити у віках» (9-А кл.), бесіда «Козацтво – це гордість держави України» (8-Б кл.), диспут «Гетьмани України» (11-Б кл.), турнір знавців історії «Політичні постаті України» (11-А кл.).

 

 Класним керівником 10 класу Бондар А.Д. проведений урок мужності «Майбутні захисники України». Урок відбувся  в сільській бібліотеці. Вірші про Україну, розповіді учнів про батьків, які служили в армії, демонстрація фотографій про службу в армії, перегляд презентації «Козацька держава – наша гордість і слава» - все це залишиться в пам’яті старшокласників.

 

     Учителем української мови та літератури Коваль С.В. за участю учнів 8-А класу організований позакласний захід до Дня захисника України. Учитель розповіла про історію свята Покрови, історію Козацької держави. Учні згадали козацькі пісні, вивчені на уроках української літератури, відповідали на питання вікторини про звичаї, побут козаків. Уривок з фільму «Вогнем і мечем» яскраво проілюстрував військову вправність козаків.

 

     Не забули і про сучасних героїв, які захищають східні кордони нашої держави. Хвилиною мовчання вшанували Небесну сотню, тих , хто поклав своє життя заради свободи та демократії. Вірші, пісні на патріотичну тематику у виконанні дітей зробили свято цікавим, пізнавальним і урочистим.             

 

15 жовтня був проведений військово-спортивний конкурс «А нумо, хлопці, а нумо, воїни» за участі хлопців 10-11 класів та юнаків, які закінчили школу. Організаторами конкурсу були учитель предмету захист Вітчини Дяченко В.Т., учитель фізичної культури Перчун В.П., працівник будинку культури Перчун В.П. На свято був запрошений воїн АТО Ліскевич Іван

 

 

 

Дня партизанської слави в Комишівській ЗОШ

З метою патріотичного виховання учнів закладу та формування шанобливого ставлення до історії  Другої світової  війни та ії героїв були проведені наступні заходи:

 

- лінійку «Пам’ять… Вона нетлінна й вічна – партизанська слава» 1-11 класи, класні керівники;

 

- лекцію у 9-11 класів «Сучасний погляд на партизанський рух» вчитель історії Іордакеску Д.А.;

 

- виховний захід«Партизанська слава навічно в серцях поколінь» 7-11 класів педагог- організатор Пуйческу Н. В., вчитель історії Іордакеску Д.А., директор школи Кокош В.І.;

 

-перегляд документального фільму «Партизанський рух» 8-9 класів вчитель історії Іордакеску, керівник клубу «Пошук»;

 

- оновили куточок партизанської слави у шкільному музею«Хіба це колись

 

забудеться…»  керівник гуртка  «Історичне краєзнавства»  Ліскевич О.І.;

 

-Урок-мужності у 9-А клас на тему « Розвиток партизанського та підпільного рухів в Україні», класний керівник Федченко Л.П. Учні читали вірші, вшанували героїв партизанського руху хвилиною мовчання.

 

-Урок-мужності у 11-Б класі на тему «Захист Батьківщини та рідної землі - обов’язок  тих, хто споживає її хліб» , підготувала та провела, класний керівник , Бурдужа В. І., запросивши учасника АТО, Аржинта Олексія Олексійовича, мешканця с. Комишівка, який в даний час проходить службу в м. Донецьк.

 

-Урок-мужності « Серед братських могил в краю степовому» у 10 класі, класний керівник, Бондар А.Д.

 

-Підсумком тижня був проведений вечір-реквієм «Ваш світлий погляд незабутній» вчителем історії, Іордакеску Д. А., серед учнів 10-11 класів.

 

 

 

Звіт про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у  Комишівської  школі.

Бібліотека -  море книг,

 

      Бібліотека храм науки,

 

      Нема прекрасніших доріг,

 

      Ніж в цей вселюдський храм науки.

 

Шкільна бібліотека – центр навчально-виховного процесу, обслуговує учнів, вчителів, батьків. Вони часто звертаються до бібліотекаря з різними питаннями, своїми проблемами. Бібліотека для них - це оазис для думок, а аптека для душі.

 

Згідно Наказу відділу освіти ІРДА №134/0 «Про організацію та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Книга і читання  - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» протягом  жовтня 2016  року в Комишівській ЗОШ в рамках місячника був проведений ряд організаційних заході.

 

   Шкільні  бібліотеки є чи не ключовим інструментом національної політики, спрямованої на формування й збереження інтересу дітей до читання. Пріоритетом  у  роботи  шкільної бібліотеки  має бути розвиток особистості, здатної самостійно й вільно мислити, свідомо діяти в умовах інформаційного суспільства.

 

   Книга і читання є важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів.  Протягом місяця проводилися такі заходи:

 

1.    Екскурсія  першокласників до бібліотеки: « Ключ до бібліотеки».

 

2.    Бесіди: «Знайомство з  бібліотекою»,  «Правила користування  бібліотекою» - 1клас.

 

3. Посвята другокласників в читачі.

 

4.Благодійна акція: «Подаруй книгу бібліотеці».

 

5. Рейд перевірки підручників 1-11 класів.

 

    6.Година спілкування : «Книга вчить як на світі   

 

      жити» -5-9 класи.

 

 7.Бібліотечний  урок-презентація: «Із історії виникнення книги»  - 5-ті класи.

 

8.Конкурс на кращий малюнок: «Наші улюблені казкові герої» - 5-7класі.

 

9.Книжкові виставки: «Ії велич - українська книга», «Чарівний світ казок», « Вивчи свої права та обов’язки»,  «Подвиг сучасних героїв  України - подвиг народу».

 

    10.Книжкова лікарня. Подаруй книзі нове життя – 7-Б клас.

 

 

 

Звіт   про проведення акції « Милосердя!» в Комишівської ЗОШ.

Протягом жовтня  2016 року у Комишівської ЗОШ проходила акція «Милосердя» .

 

Учні  школи взяли участь у акціях «Парус Надії» - збір коштів для онкологічно хворих дітей, в акції «Допомога дітям - сиротам» , принесли та роздали одяг , зошити та ручки. Брали активну участі  у допомозі людям похилого віку, відвідували їх, допомагали.

 

5-А Бринзарь Марія Михайлівна

 

5-Б Мунтян Марк Івановіч

 

6-А Марінеску Віра Дем’янівна

 

7-А Мунтян Дарія Дорофіївна

 

7-Б Бондар Олена Максимівна

 

8-А Федосеенко Наталія Бонефатівна

 

8-Б Дяченко Харитон

 

9-А Топал Домніка  Матвіївна

 

10 Морошан Анна Сергіївна

 

11-А Анфімов Арон Григорович

 

Як було приємно стареньким відчути їхню допомогу. Саме відчуття  , що ти комусь потрібен вже робить людину трохи щасливішою.

 

 

1 жовтня - ДЕНЬ ВЕТЕРАНІВ ТА ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

"Поки ми молоді, старість бачиться нам такою далекою і навіть неможливою. Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але… Роки минають швидко і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнює ряди бабусь та дідусів."

 

                                                                                     І. О.Решетовська

 

1 жовтня з настанням теплої золотої осені у всьому цивілізованому світі вже два десятиліття поспіль відзначається День людей похилого віку. В Україні День людей похилого віку, День ветерана святкують з 2005 року.

 

Весь тиждень члени учнівського самоврядування «Баштіна»  та учні Комишівської ЗОШ  І-ІІІ ступенів" готувались до відзначення Дня людей похилого віку та ветеранів. Вони відвідували своїх підшефних, допомагали їм по господарству, впорядковували подвір'я, прибирали на городах. Ветерани розповідали дітям цікаві історії про події свого життя, про свій нелегкий трудовий шлях, вчили бути добрими та працьовитими.

 

         5-А Бринзарь Марія Михайлівна

 

       Гаманюк Марія Іфімівна

 

5-Б Мунтян Марк Івановіч

 

7-А Мунтян Дарія Дорофіївна

 

7-Б Бондар Олена Максимівна

 

8-А Федосеєнко Наталія Боніфатівна

 

8-Б Дяченко Харитон

 

9-А Топал Домініка Матвіївна

 

       Маринеску Віра Дем’янівна

 

10 Морошан Анна Сергіївна

 

11-А Анфімов Арон Григорович

 

На годинах  спілкування "Роки людині до лиця" учні зробили висновок, що людей похилого віку треба шанувати і завжди їм допомагати.

 

"Ви людські долі світлими робили і відкривали їм  щасливе майбуття”

 

 


 

Свята першого дзвоника в Комишівській ЗОШ

Жовтіє листя на тополі.

 

Летять у синяві хмарки.

 

Відкриті навстіж двері в школі —

 

Ідуть до школи першачки.

 

З гілок тополь злітає листя,

 

Кружляє й падає до ніг.

 

Уперше діти урочисто

 

Переступають цей поріг.

 

Закінчилося красне літечко, і знову з розпростертими обіймами нас зустрічає школа. Перший дзвоник, запах квітів та фарби у класі, радість зустрічі з друзями та улюбленими вчителями…

 

1 вересня з давніх-давен — не просто початок осені , а ще це справжнє свято — День знань. Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням – до своєї другої домівки – до школи. Щороку 1 вересня, вулиці нашого села  наповняться білими бантами, різноколірними букетами і загальним радісним відчуттям того, що попереду нова сторінка життя — цікава, барвиста і повна нових знань. Цього року на  свято першого дзвоника на  подвір′ї зібралась  уся шкільна громада.

 

1 вересня в Комишівській ЗОШ була проведена урочиста лінійка, присвячена Дню Знань . Лінійка відкрилася гімном України, після якого директор школи Кокош В.І. привітала всіх присутніх зі святом і побажала терпіння і сил батькам, а першокласникам–знайти справжніх друзів, як серед однокласників, так і серед учителів.  На свято привітати вчителів, хлопців і їх батьків з початком нового навчального року були запрошені гості. Сільський голова Чебан М.Л.  побажав школярам нових звершень, невичерпного оптимізму і прагнення бути гідними громадянами своєї країни.

 

На цьогорічну лінійку, традиційно,  першокласники заходили у супроводі учнів 11 класів.

 

Найменші винуватці свята були в перших рядах. Тут – царство букетів і білих бантів. Першокласники вперше прочитали вірші, присвячені першому дню в першому класі. Милі, тендітні – вони показали справжній концерт. Одинадцятикласники привітали першокласників, вручили їм пам'ятні дарунки.

 

Шкільні співачки Бринза Дорина, Мунтян Анстасія і Ботошану Анастасія  порадували усіх присутніх новими піснями, а танцювальний колектив " Дівчатка" новим танцем. Як завжди жартували веселуни Кожухарь Андрій і Коваль Андрій, а разом з ними і педагог організатор  Пуйческу Надія Валентинівна.

 

Також на свято завітали Буратіно та Мальвіна які передали шкільну символіку першокласникам – ключ до Царство знань .

 

За традицією, що склалася, для усіх присутніх продзвенів дзвінок на перший урок, який дали учень 11 класу Буркан Іван і учениця 1 класу Коцофан  Анастасія. Перший дзвінок проводив першокласників на перший в їх житті урок.

 

Цього року перший урок був присвячений 25 річниці з Дня незалежності України. Класними керівниками були проведені такі виховні години : «Я люблю Україну!» , «Щоб у серці жила Батьківщина!», «Патріотизм – нагальна потреба України!», «Це моя Україна.», « З Україною в серці!», «Від проголошення незалежності до нової України». Усі ці виховні заходи виховували в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любов до рідного краю. Згадали на уроках і лінійці про воїнів АТО, які захищали і захищають кордони нашої держави. Це:

 

Марінеску Максим Миколайович, Лупя Олексій  Васильович, Маноле Роман Павлович, Ліскевич Олег Іванович, брати Ліскевич Василь  та Іван   Васильович , брати Ліскевич Геннадій та Петро Вікторович, Служенко  Вадим Олексійович, Мельниченко Ігор Михайлович. Зараз у зоні  АТО знаходяться Телеуца Юрій та  Аржінт Олексій.

 

 

 

Звіт про проведення тижня права  в Комишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

З 7.04 по 11.04.16 р. у Комишівській школі проходив тиждень права.

 

З метою ефективного проведення Тижня було складено план заходів, який ґрунтується на різноманітті видів та форм роботи.

 

        Запропоновані заходи дозволили сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері; виробити навички і звички правомірної поведінки; подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки.

 

На початку Тижня було проведено бібліотекарем школи Чаленко Д.О. книжкову виставку- застереження «Межу закону не переступити». Мета заходу полягали у сприянні розвитку в учнів правової культури та формуванні активної громадянської позиції.

 

      З учнями 6-А класу педагог - організатор Пуйческу Н.В. організувала заняття з елементами тренінгу «Підлітки мають свої права».Серед учнів 9 класу учителем правознавства Бужор Н.П. було проведено юридичний футбол. Захід було спрямовано на розширення знань учнів про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини та громадянина, про органи державної влади України, зокрема законодавчі, їх функції та повноваження, а також виховання в учнів почуття патріотизму поваги до рідних, однокласників, учителів.  В цьому плані серед інших заходів надзвичайно цікавою булла правова вікторина з учнями 10-х класів учителем правознавства Бужор Н.П. «Закони в житті твоєї сімї». Змістом заходу було передбачено розвивати в учнів пам'ять, увагу, кмітливість; навчати їх швидко аналізувати проблему, ухвалювати рішення.

 

    Учні 11-го класу мали змогу ознайомитися з трудовою книжкою і правилами запису до неї на уроці-тренінгу «Графа моєї трудової книжки», проведеному директором школи Кокош В.І. Випускникам були представлені різні види запису до трудових книжок, тлумачення цих записів. Урок став надзвичайно цінним для учнів, які незабаром зустрінуться з різними правовими ситуаціями. Поради, роз’яснення Кокош В.І. стануть у пригоді в майбутньому самостійному житті.

 

     Психологом школи Бурдужею В.І. було проведено анкетування серед учнів 5-8 класів «Рівень дотримання прав людини у нашій школі». Результати анкетування виявили, що права учня в нашій школі не порушуються, кожен класний керівник веде роз’яснювальну роботу по правам людини.

 

      На останок Тижня було проведено виставку-конкурс малюнків серед учнів 1-8 класів «Конвенція про права дитини».  

 

Свято жіночності

Жінка – найчарівніше творіння Землі!

 

    Здавна   у перші дні березня молдовський народ святкував свято «Мерцішор» - свято прихода весни. Кожна дівчина, жінка вдягали мєрцішор  носили їх хто впродовж дев’яти, хто дванадцяти днів, а хто й цілого першого місяця весни. Згодом прикрасу вплітають у коси та носять аж до прильоту лелек чи першого цвітіння дерев. Десь у перших числах квітня мерцішор чіпляють на фруктове дерево, що росте біля хати. При цьому треба загадати бажання, яке протягом року неодмінно збудеться.

 

    1 березня на базі Комишівської школи під керівництвом педагога - організатора  Пуйческу Н.В. було організоване свято «Мерцішор», участь брали учні 5-11 класів , виготовили пару мерцішорів і ними прикрашали «дерево».

 

         Саме весна увібрала себе одне з найкращих, найсвітліших свят — свято жінок. В усі часи в усіх країнах жінка стоїть вище чоловіка: в ній ніжність, краса, надзвичайна зворушливість, чутливість.

 

         Слова привітання з 8 березня для прекрасної половини людства звучали від учнів 11 класу під керівництвом класного керівника Тостоган Н.І. Лунало багато гарних пісень та віршів з вуст одинадцятикласників .  Протягом тижня було організовано  та проведено свято для батьків в кожному класі під керівництвом класних керівників. Увечері 4 березня під керівництво педагога організатора Пуйческу Н.В. було проведено конкурсну  програму «Хто зверху»  між хлопцями та дівчатами 9-11 класів . Перемогу здобули дівчатка .

 

Земля зітхає ледве чутно
І прокидається від сну...
І березень дарує чудо,
Розпочинаючи весну.
Це чудо – в усмішках чарівних,
У морі квітів навкруги.
Ми Вас вітаємо
, царівни,
Найкращі, милі, дорогі.

 

Коштовний скарб народу. День рідної мов.

Слово рідне моє, запашне,

барвінкове.

 Ти зі мною завжди: і в натхненні й труді.

 Ти гучне і надійне, таке веселкове.

 В тобі сили злилися мої молоді.

Найдорожчий дар, який Бог дав кожному народові – це мова. Є мова – є народ. Цю тезу доведено багаторічною історією. Ми – нащадки наших предків, маємо берегти, примножувати цей дар.

 

   Уже стало доброю традицією урочисте святкування  Дня рідної мови в нашій школі. З усією відповідальністю та творчим натхненням готувалися учні 1-11 класів до цього свята : «Casa mare - 2016». Разом з класними керівниками учні підготували концертні номери. На святковому концерті,  у прикрашеному  з в народних молдовських традиціях залі, звучали ліричні вірші рідною молдовською мовою, учні співали мелодійні пісні, були представлені сценки з елементами народних звичаїв, інсценування гумористичних оповідань, запальні молдовські танці у виконанні учасників шкільного танцювального гуртка та класних колективів.

 

  Де є мова, там і народ, який обстоюватиме її. Він, як Зевс буде вести мудрість і співучість рідного слова до наших сердець. Бережімо  свою рідну мову!

 

«День вшанування учасників бойових дій на території інших держав»

«День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» в Комишівській ЗОШ

 

На превеликий жаль, в нашому житті крім хороших і довгоочікуваних свят настають ті дати, історія яких підв'язана чорною стрічкою. Ці дати коштували надто багато життів, море сліз, океан пролитої крові і сивини на скронях у тих, хто так і не дочекався синів, чоловіків, батьків. 15 лютого – це саме така дата. День виведення радянських військ з Афганістану став символічною датою пам'яті про трагічні події з 1979 по 1989 рік.

 

Хтось цю дату не хоче згадувати, хтось  забув, а хтось і зовсім не знає. Але ми учні та вчителі Комишівської ЗОШ намагаємося не забувати про це. В честь цього дня було проведено в 11 класі під керівництвом класного керівника Тостоган Н.І.відкритий захід, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав . Учні нагадали всім про те, скільки болю завдала людям ця розлука . Були прочитані листи солдатів , скільки любові було в них, скільки болю. Не забувайте про цей день.

«Міжнародний день водно – болотних угідь!»

Зупинись, постривай і послухай,

 

  Як кричить природа.

 

Ти не знищуй, не каліч

 

 Дорогі простори.

 

  Людино! Розумна людино,

 

  З радістю й журбою

 

  Ти зумій це зберегти,

 

  Рідне все до болю!

 

 

 

Водно-болотні угіддя відносяться до найбільш продуктивних, але в той час і вразливих екосистем планети. Вони є місцями біологічного різноманіття, джерелами води та первинної продуктивності, від яких залежить існування великої кількості видів рослин і тварин.

 

  16 лютого  в  Комишівській ЗОШ   проводились різні заходи,  спрямовані на збереження водно – болотних угідь на планеті, покликані привернути увагу громадськості на виняткову важливість і цінність водно-болотної екосистеми для забезпечення сталого розвитку нашої планети. Організована виставка літератури на екологічну тему бібліотекарем Чаленко Д.О.. В 6-х класів  було переглянуто відео  «Бережіть природу, бо без неї немає життя», а учнями  7-х  класів   переглянуто відеосюжет «Краса дельти Дунаю», під час якого учні були ознайомлені з різноманіттям флори і фауни біосферного заповідника.

 

  Вже традиційним стало проведення в нашій школі конференції до Міжнародного Дня водно-болотних угідь під керівництвом вчителя біології Гельман В.М. та педагога – організатора Пуйческу Н.В. Юні екологи  з 5-10 класів представили цікаву  інформацію про представників водно - болотних угідь нашої місцевості. Діти з цікавістю брали участь у обговоренні питань з даної теми. Пізнавальною була розповідь Гельман В.М., вчителя біології, про рослинність прибережних та заболочених території нашої місцевості.

 

  На завершення хочеться додати: людина – це частина природи. І саме природі ми зобов’язані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю.

 

 «Тиждень фізики та інформатики»

 

 «Тиждень фізики та       

 

інформатики»

 

14.12.2015   Відкриття тиждня фізики та інформатики  

 

Оформлення стінгазети «Тиждень фізики та інформатики» вчителем Перчун Д.В.

 

15.12.2015  

 

«Подорож до кабінету інформатики»(1 класи)  Перчун Д.В.

 

Вікторина «Мій друг комп’ютер» (5-7 кл.) Перчун Д.В.

 

16.12.2015   

 

Відкритий урок з фізики «Паралельне і послідовне з’єднання провідників»(9 клас) Гросу В.Г.

 

17.12.2015     

 

Конференція на тему  «Життя наукової діяльності І.Ньтона , М.Ломоносова ,Архімеда».

 

 18.12.2015   

 

Відкритий урок з фізики «Механіка від Аристотеля до Ейштейна» (10-А клас) Пуйческу Н.В.

 

Підведення підсумків тижня фізики та інформатики.

 

 

 

Звіт про проведення тижня військово-патріотичного виховання, присвяченого  24 річниці Збройних сил України

На виконання спільного плану заходів відділу освіти та Ізмаїльської об’єднаної організації ТСО України у Комишівській ЗОШ з 30.11 по 05.12.15 пройшов тиждень військово-патріотичного виховання, присвячений  24 річниці Збройних сил України.

У рамках тижня були проведені тематичні виховні години («Український воїн – приклад для наслідування» - 6-А кл., кл. керівник  Пуйческу Н.В., диспут «Яка армія потрібна моїй країні» - 7-А кл., класний керівник Бужор Н.П. «Є така професія Батьківщину захищати» - 10 кл., класний керівник  Іордакеску Д.А., круглий стіл «Я знаю героїв своєї країни», - 9 кл., класний керівник Бондар А.Д.) та інформаційні хвилинки, присвячені розвитку української армії. . Учні більше дізналися про те, що справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Великої Вітчизняної війни. І на сучасному етапі солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків

Учителем предмету захист Вітчизни Дяченко В.Т. в 11 класі проведений відкритий урок на тему « Вогнева підготовка. Прийоми і правила стрільби зі стрілецької зброї », змагання серед хлопців 9-11 кл. зі стрільби.

Бібліотекарем школи Чаленко Д.О. -  бібліотечний урок на тему: «Будемо гідні слави героїв.

Акція «Ялинка»

Щорічно в грудні в школі  проходить природоохоронна акція «Ялинка», спрямована на збереження  зелених насаджень, здійснення екологічного виховання молодого покоління. Акція проводилась за напрямами: виставка новорічних різдвяних композицій «Стилізована ялинка», «Новорічна іграшка», «Новорічний букет», «Віночок новорічний», «Новорічна картина чи колаж». Аби зберегти ліс від браконьєрського знищення молодих хвойних насаджень юні захисники природи радили прикрасити свята новорічними виробами створеними власними руками. Всі роботи, представлені на конкурс вирізнялися оригінальністю та майстерністю виконання.

Активну участь в акції взяли учні :

1-Б класу (керівник Бурдужа В.І.) «Капелюшок»

5-А класу (кл. керівник Перчун Д.В.) – Деченко Христина «Віночок новорічний»

5-Б кл. (кл. керівник Ліскевич С.О.) –Панаід Іраїда, сувенір «Зимова фантазія»

6-А кл. (кл. керівник Пуйческу Н.В.) – Манолі Амелія «Ялинка», «Новорічне дерево»

10-А класу(кл.керівник Іордакеску Д.А.) Іордакеску Андрій «Ялинка»

10-Б класу (кл.керівник Бурдужа В.І.) Кітреску Владислав «Декупаж»

Іграшки :керівник Кулік Л.П.

Панаід Іраїда «Чобіток новорічний» 5-Б клас

Кушнір Ніна «Лялька» 6-А клас

Рогожа Валерія «Чобіток новорічний» 7-А

Федченко Ольга «Новорічна ялинка»(вишивка)

 

У Комишівській ЗОШ обирали красунь 2015 року

Сіла осінь на порозі,
Довгі коси розплела,
Спілі яблука на возі
До бабусі привезла.

Вітром  двері відчинила:
- Дари з воза забирайте!
Павутинкою злетіла:
- Через рік мене чекайте!

Золотава осінь...

Прекрасна пора, коли у природі горять, переливаються, сяють чудові кольори: червоні, жовті, жовтогарячі. Саме цієї пори звертаєшь увагу на красу, що тебе оточує, дивуєшься їй, прагнешь до неї. 27 листопада 2015 року в школі проходило свято «Міс золота осінь» в 3-х етапах:

1-4 класи, «Міні міс золота осінь 2015»

5-8 класи, «Міс золота осінь 2015»

9-11 класи, «Міс золота осінь 2015»

Метою проведеного заходу було: виховання у кожного учасника активного ставлення до навколишнього світу, розкриття творчих здібностей учнів, розвиток допитливості, винахідливості, вміння грати в парі, групі, а також вміння включатися в систему виховного процесу класу, вміння брати участь у суспільному житті школи.

       Заходу передувала велика підготовча робота: виготовлені костюми, зроблені вироби з природного матеріалу, осінні віночки, малюнки, листівки.  Свято пройшло весело, захоплююче, цікаво, діти активну участь взяли в конкурсі осінніх загадок, іграх і показали знання  прикмет осені. Захід проходив цікаво, в казковій обстановці, дівчатка  показали свою акторську майстерність.

Переможцями серед дівчаток 1-4 класів стали:

І місце - Деченко Віталіна (2-А клас)

ІІ місце - Мельникова Оксана (2-А клас)

ІІІ місце - Петренко Юліана (1-А клас)

Переможицями серед дівчаток 5-8 класів стали:

І місце Рогожа Валерія (7-А клас)

ІІ місце Федченко Марина  ( 8-А клас)

ІІІ місце Бринза Дорина   (6-А клас)

Переможицями серед дівчаток 9-11 класів стали:

І місце - Мунтян Маріанна ( 9  клас)

ІІ місце - Нямцу Анастасія (11 клас)

ІІІ місце - Бурдужа Влада (11 клас)

 

Заходи до Дня пам'яті жертв голодоморів у Комишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів 

З  23 по 27 листопада  з метою гідного вшанування пам'яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні. У школі проводились певні заходи:

Педагогом організатором Пуйческу Н.В.  було організовано загальношкільний виховний захід на тему «Уроки Голодомору  і сучасне України», бібліотекарем школи Чаленко Д.О. – випуск газети «Пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років» з метою виховання в учнів почуттів стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму, сприйняття чужої біди та болю як свого власного.

27 листопада на тематичному вечорі – реквіємі, присвяченому Голодомору 1932-1933 років в Україні учитель історії Бужор Н.П. разом з учнями 10-11 класів запалили свічки.

Класний керівник 6-Б класу Скутельник Г.О. разом з учителем історії Бужор Н.П. провели виховну годину «Прости нас, памяте, прости». Класний керівник 10-Б класу Бурдужа В.І. провела диспут «Голодомор 1932-1933 р.р».

У пам'ять про людей, які померли від голоду, 28 листопада 2015  року о 16 годині на підвіконнях власних осель учні, батьки запалили свічки і лампадки. Цей вогник символізував  скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру  у  майбутнє .   

 

Тиждень безпеки дорожнього руху

З 9 по 15 листопада 2015 року у Комишівській школі був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху.

У рамках тижня відбулися наступні заходи : педагогом організатором Пуйческу Н.В. та медичною сестрою Тостоган О.М. з учнями 6-х класів проведено рольова гра «Перша допомога при ДТП», керівником гуртка «Школа безпеки» Деченко В.Т. з учнями 9-11 класів проведене заняття  у формі змагання «Знай права дорожнього руху.» 

16 листопада - День толерантності.

                                                             

Найдорожче в людині це життя.

Воно дається один раз, і прожити його

потрібно так, щоб не було нестерпно боляче

за безціль­но прожиті роки, щоб не палила

 ганьба, за підленьке і дріб'язкове минуле...

                                                                                                М. Островський

  Толерантність передбачає всього лише нормальні цивілізовані стосунки між людьми, усвідомлення того, що світ і соціальне середовище багатомірні, а, отже, і погляди на цей світ різні, вони не можуть і не повинні зводитися до одноманітності або бути на чиюсь користь.

           Щорічно16 листопада відзначаємо Міжнародний День толерантності. Позитивна та доброзичлива атмосфера панувала в школі протягом цього дня та всього тижня.

В понеділок 16 листопада був оформлений стенд малюнками про толерантність у виконанні учнів 5-7 класів та членами  «Художнього гуртка»,  в 8 - А психологом школи Бурдужею В.І. була проведено діагностика «Чи толерантна ти людина?» та в 4-х класах педагогом-організатором Пуйческу Н.В. -  вікторина «Любов, добро та терпіння»

В четвер 19 листопада в 6-А класі був проведений відкритий захід на тему «Життя не вічне, вічні  цінності людські !» - класний керівник Пуйческу Н.В.

В п’ятницю 20 листопада в 10-х класах психологом школи були проведені  профорієнтаційні ігри зі старшокласниками «Я у світі професії».

Тиждень української писемності  і мови

                                 КРАЩА МОВА ЄДНАННЯ –

Бережіть природу і мову,

Щоби справжніми бути людьми

Пісню мами, її колискову,

Що уперше почули дітьми.

Все робіть, щоб річки не міліли,

І ліси хай піснями звучать

І щоб мовою рідною вміли

Україну свою оспівать.

Н. Красоткіна

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години тощо.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Так вчитель української мови та літератури Коваль С.В. разом з учнями 7-А класу провела відкритий виховний захід «Допоки є Шевченка мова, то доти  Україна є… »

В  8-му класі була проведена виховна година «Мова наша солов’їна » (вч. Федченко Л.П.). Вчителька української  мови та літератури Лотоковська Л.М. разом з учнями 9-го класу провели в бібліотеці села усний  журнал шану-вальників української мови під назвою «Від Нестора Літописця  до наших днів »

Вікторина «Чи добре знаєте українську мову» була проведена між учнями 8-х класів  під керівництвом вчителів Урсу А.А. та Федченко Л.П.

Позакласний захід «Свято  української  писемності  і  мови» провела вчителька української мови та літератури Рогожа С.О. у 10-А класі. Був проведений конкурс читців віршів українських поетів про мову  між учнями 5-х класів  вчителем української  мови та літератури Ботошану  І.П.

Літературний вечір «Свято писемності і української мови» під назвою «Як парость виноградної лози плекайте мову»  провели учні 9-го класу з вчителем української мови та літератури Лотоковська Л.М.

              Цей тиждень надовго запам’ятається учням нашої школи.

 

Тиждень української писемності  і мови

                                 КРАЩА МОВА ЄДНАННЯ –

Бережіть природу і мову,

Щоби справжніми бути людьми

Пісню мами, її колискову,

Що уперше почули дітьми.

Все робіть, щоб річки не міліли,

І ліси хай піснями звучать

І щоб мовою рідною вміли

Україну свою оспівать.

Н. Красоткіна

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години тощо.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Так вчитель української мови та літератури Коваль С.В. разом з учнями 7-А класу провела відкритий виховний захід «Допоки є Шевченка мова, то доти  Україна є… »

В  8-му класі була проведена виховна година «Мова наша солов’їна » (вч. Федченко Л.П.). Вчителька української  мови та літератури Лотоковська Л.М. разом з учнями 9-го класу провели в бібліотеці села усний  журнал шану-вальників української мови під назвою «Від Нестора Літописця  до наших днів »

Вікторина «Чи добре знаєте українську мову» була проведена між учнями 8-х класів  під керівництвом вчителів Урсу А.А. та Федченко Л.П.

Позакласний захід «Свято  української  писемності  і  мови» провела вчителька української мови та літератури Рогожа С.О. у 10-А класі. Був проведений конкурс читців віршів українських поетів про мову  між учнями 5-х класів  вчителем української  мови та літератури Ботошану  І.П.

Літературний вечір «Свято писемності і української мови» під назвою «Як парость виноградної лози плекайте мову»  провели учні 9-го класу з вчителем української мови та літератури Лотоковська Л.М.

              Цей тиждень надовго запам’ятається учням нашої школи.

Відзначення 80 - річчя Бориса Олійника

у Комишівській ЗОШ І – ІІІ ступенів

     У 19 жовтня 2015 року  під керівництвом учителя української мови і літератури Рогожі С.О.,  за участю учнів 11 класу пройшов позакласний захід до відзначення 80-річчя Бориса Ілліча Олійника під гаслом  «Коли вже народився ти поетом,-

За все відповідай у цім житті».

Захід відкрили учні Мунтян Ганна, з виступом « Борис Ілліч Олійник – великий письменник, поет, громадський діяч», Бондар Іван «Творча спадщина Б.Олійника» Бондаренко Жанна «Відзнаки і нагороди поета».

  Одинадцятикласники  слухали із захопленням, додаючи  свої коментарі.

  Газету «80-річчя Бориса Олійника» презентували Бурдужа Владислава і Урсу Анастасія.  Учениці розповідали про роль і значення Б.Олійника в українській  літературі, читали чудові вірші поета.

     Творчості Б. Олійника, поета невтомного в шуканні нових художніх ідей, так само як і форм їх втілення, належить примітне місце в українській  поезії. Він — майстер пристрасної публіцистичної лірики і глибоко інтимних, втім, не дрібно-змістовних, ліричних поезій, роздумливих віршованих оповідань, віршів-притч, легенд. Він постає митцем, що володіє проникливим художнім мисленням і містким, гнучким словом.

День захисника України

у Комишівської ЗОШ

    На честь свята, встановленого 14 жовтня 1014р. указом Президента України Петра Порошенко, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності ї територіальної цілісності України, військових традицій  і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у молоді, в Комишівської школі було проведено ряд заходів:

-         екскурсію «Наші фронтовики» до шкільного музею разом з учасниками   гуртка  «Юні краєзнавці» провела учитель історії Бужор Н.П.;

-         класний керівник Гельман В.М. разом з вчителям історії Бужор Н.П. провели урок мужності «Захисники  Вітчизни від покоління до покоління». До школярів завітали гості: Булгару В.Ф. лейтенант запасу,  вчитель пенсіонер, Дяченко В.Т. -вчитель Захиснику Вітчизни;

-         усний журнал «Свято Покрови Пресвятої Богородиці та  день Українського козацтва» за участю учнів 7-А класу (класний керівник Бужор Н.П. та вчитель української мови та літератури Коваль С.В.);

-         виставку у бібліотеці «Любіть Україну, як вірні сини» підготувала бібліотекар Чаленко Д.О;

-         конкурс – змагання між учнями 9-11 класів «Захисники Вітчизни – гордість народу»  провела педагог-організатор Маня А.С.;

-         виховна година «Козацькому роду нема переводу» учні 1-А класу (класний керівник Урсу А.А.).

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

      Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові і матері їх Софії (мудрості) відзначається це свято. Сама назва - Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була у бібліотеці, а для багатьох вона стала рідною домівкою, бо без книги нема знань, поступу вперед.                                                   Шкільна  бібліотека -  Центр  навчально-виховного  процесу, обслуговує учнів, вчителів, батьків. Вони часто  звертаються  до  бібліотекаря з  різними  питаннями, своїми  проблемами. Бібліотека для  них – це своєрідний  оазис для  думок, аптека  для душі.

                        Вітаємо усіх зі світом

                     і запрошуємо до бібліотеки!                                                          Бібліотека -  море  книг,

                                                  Бібліотека – храм науки,

                                                  Не оминайте  наш  поріг,

                                                 Беруть скарби нетлінні в  руки.

                                                 Нема прекрасніший  доріг

                                                 Ніж в цей вселюдський храм  науки.

       У Комишівській  школі  з 28.09.15 по 02.10.15 р. відбулася  тиждень  до  Дня  бібліотек. На  протязі  тижня проводились  багато заходів.

Понеділок  -  вихід  стіннівки: «Цей дивний  світ - бібліотека»; 

Екскурсія першокласників до бібліотеки.

Вівторок – Інформація : З  «бібліотечної» історії  України.  Самое…   самое... о книгах;

Рейд по перевірки  підручників.

Середа – «Свято хранітелів  мудрості»  -  1-6 класі (Свято).

Четвер  - Конкурс  малюнків: «Мої  улюблені літературні  та казкові  герої».

П’ятниця Бібліотечні  урокі  у 5-х класах: «З історії  виникнення книги».

 


1 жовтня - ДЕНЬ ВЕТЕРАНІВ  ТА ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

"Поки ми молоді, старість бачиться нам такою  далекою і навіть неможливою. Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але… Роки минають швидко і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнює ряди бабусь та дідусів.

                                                                                        І. О.Решетовська

    Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

    Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

  Учні Комишівської ЗОШ провели акцію «День людини похилого віку».

5 –А  Македонська Антоніна 78 років

5 – Б  Манолі Харитина 86 років

6 – А  Манолі Любов Макаровна 74 років

6 – Б  Мунтяну Марку  83 років

7 – А Унгуряну Спірідон  80 років

7 – Б  Бужор Ніна Павлівна 66 років

8 – А  Алекєєнко Ніоніла  76 років

8 – Б Дяченко Євдокія 83 років

9 кл.  Бринза Лідія  65 років

Учні 5 – 11 класів з повагою до похилих людей допомогли виконати  різну роботу по господарству.

  Шануємо старість!!!

 

День партизанської слави

Багато на нашій землі обелісків,

Вкарбовані в них золоті імена

Вклонися людино, їм низько-низько,

Це пам’ять, яку залишила війна.

       У Комишівської ЗОШ   22 вересня відзначили  День партизанської слави. День партизанської слави відзначається як данина всенародної пошани тим, хто в суворий військовий час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не жаліючи крові і самого життя.

      З метою патріотичного виховання учнів закладу та формування шанобливого ставлення до історії Великої Вітчизняної війни та ії героїв провели:

- лінійку «Пам’ять… Вона нетлінна й вічна – партизанська слава» 1-11 класи, класні керівники;

- лекцію у 9-11 класів «Сучасний погляд на партизанський рух» вчитель історії Іордакеску Д.А.;

- виховний захід«Партизанська слава навічно в серцях поколінь» 7-11 класів педагог- організатор Маня А.С., вчитель історії Іордакеску Д.А., директор школи Кокош В.І.;

-перегляд документального фільму«Партизанський рух» 5-9 класів вчитель історії Іордакеску, керівник клубу «Пошук»;

- оновили куточок партизанської слави у шкільному музею«Хіба це колись

забудеться…»  керівник гуртка  «Історичне краєзнавства»  Бужор Н.П.;

- провели конкурс малюнків  на тему «1941-1945–  роки трагедії та подвигу нашого народу»

класів педагог – організатор Маня А.С.;

- організували тематичну виставку у шкільної бібліотеці «Знаємо! Шануємо! Пам’ятаємо!»

бібліотекар Чаленко Д.О.;

-виховна година у 2-А класі ««Батьківщину люблять не за те, що вона велика, а за те що вона своя» Бринза М.І. ЗНВР;

- виховна година  у 4-А класі «Національні герої України» класний керівник Дягтяренко Л.І.;

Інтелектуальна вікторина «Михайло Грушевський :зевс олімпу історичного» 

Вогник 2015 року учнівського самоврядування «Баштіна»

Традиційно 18 вересня учні та вчителі Комишівської ЗОШ приняли участь у  вогнику 2015 року учнівського самоврядування «Баштіна», який пройшов під гаслом «Україна потребує миру».Робота учнівського самоврядування «Баштіна» у 2015/2016 н.р.  спрямована на формування  особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією. Основна мета - виховувати у школярів активну життєву позицію. Співдружність різних об'єднань, які діють у школі, дозволяє урізноманітнити і конкретизувати функції самоврядування,   дає можливість кожному учневі  знайти саме свою справу, яка йому  ближча за інтересами, здібностями нахилами .

   У святковому вогнику прийняли участь учні 5- 11 класів, класні керівники,  з НВР  Коваль С.В., з НВР Бринза М.І.,директор школи Кокош В.І., батьки. Перша частина  вогника була відкрита державним гімном, гімном школи та гімном учнівського самоврядування «Баштіна». 15 вересня 2015 року у Комишівської школи пройшли вибори президента учнівського самоврядування «Баштіна», з цією нагоди на вогнику обраний президент Бондарь Іван, учень 11 класу, презентував присягу. Всі класи представили  художні номера  під гасло «Україна потрібує миру». 

Проведення тижня математики в Комишівській ЗОШ

Ти визнана давно главою всіх наук –

Потрібна нам ти скрізь, завжди і всюди.

Без математики ми нині, як без рук.

З тобою з казки дійсність творять люди.

З 23 по 26 лютого 2015 року в Комишівській ЗОШ пройшов тиждень математики, метою якої було підвищити інтерес школярів до вивчення предмета, викликати у них позитивні емоції, підвести до самостійних висновків і узагальнень, збагатити кругозір і інтелект учнів додатковими знаннями. Девізом тижня стали слова Б. Паскаля: "Предмет математики настільки серйозний, що корисно не упускати випадку робити його трохи цікавим". У заходах тижня приймали участь всі учні 5 – 11  класів. Був організовано конкурс стінгазет  « Математика цікава наука!» , між учнями 5-8 класів. Все це дало можливість краще і глибше дізнатися про предмет, знайти для себе щось нове і несподіване.   Згідно з планом проведення, кожен день тижня мав свою програму. В понеділок було проведення лінійка на честь відкриття тижня «Математика – цариця наук !» за участю учнів 5-А, 6-А класів під керівництвом Пуйческу Н.В. Також в цей день було проведено математичне змагання «Математична рулетка» між учнями 5-6 класів під керівництвом Пуйческу Н. В. Проведення цього змагання дало можливість дітям перевірити свої знання  з математики, розвивати логічне мислення. Серед всіх чотирьох класів перше місце посів 5-А клас, друге – 6-А кл., третє – 5-Б кл., четверте – 6-Б.

У вівторок було проведено відкритий урок з математики: « Десяткові дроби це цікаво!» у 5-Б під керівництвом Скутельник Г.О. Діти мали змогу перевірити свої знання на практиці при розв’язуванні різних прикладів та задач різного роду.

В четвер в 11-А класі було проведено відкритий урок з алгебри під керівництвом Гросу П.М. на тему «Визначення площі фігури за допомогою інтеграла».

В п’ятницю  був проведено відкритий урок - гра з алгебри на тему, яка дуже актуальна у нашому житті « Як стати бізнесменом» між учнями  8  класу під керівництвом Скутельник Г.О. Дітям дали можливість відчути себе бізнесменом - початківцем, використовували свої акції в ділі. Було багато цікавих логічних запитань.  Також у п’ятницю було визначенно переможців у конкурсі стінгазет . Серед 5-8  класів перше місце посіли 6-Б клас, друге- 5-А,6-А, 7-Б класи, третє – 5-Б, 7-А, 8 класи.  

Тижня молдовської  мови та літератури!


Тиждень  молдовської  мови та літератури проводився у школі з 16.02.15 по 20.02.15року. Мета  - розширити й поглибити знання учнів про життя і творчість М.Емінеску,  рідну мову, виховувати  шанобливе ставлення до рідного слова та надбань молдовської  літератури.

Протягом тижня були проведені різноманітні заходи, у яких брали участь учні п’ятих  - одинадцятих класів. Школярі дізналися про маловідомі сторінки життя М.Емінеску, цікаві  пригоди літературних героїв,  демонстрували свою власну творчість, весело відпочивали під час різноманітних змагань.

Проведені заходи сприяли розвитку пізнавального інтересу учнів, логічного мислення, пам'яті, уваги, кмітливості.

Цікаво пройшла  інтелектуальна мовно-літературна гра «Arta cuvîntului», під час якої учні дізналися про красу рідного слова, його багатство.8кл(Маня А.С.) Захоплююче пройшло свято «Emnescu- poet naţional »,яке підготували учні 7-Б (Ліскевич Н.В.)  для учнів 7А класу, які не вивчають молдовську літературу, учні 7Б  декламували поезію, зробили екскурсію  у минуле, переглядаючи презентацію про життя та творчість поєта.

 Також протягом тижня було проведено відкриті уроки.

Вчитель Ліскевич Н.В. провела у 7Б класі відкритий урок на тему :«Domnul Goe» de I.L.Caragiale.

Вчитель Маня А.С. провела Відкритий урок у 8 класі на тему : «Atributul».

Протягом тижняучні школи виявили активність, зацікавленість, мовну грамотність, широку начитаність, збагатилися новими мовно-літературними знаннями.

Акція «Ялинка в Комишівскій ЗОШ»

Щорічно в грудні місяці в школі  проходить природоохоронна акція «Ялинка», спрямована на збереження  зелених насаджень, здійснення екологічного виховання молодого покоління. Акція проводилась за напрямами: виставка новорічних різдвяних композицій «Зимові дива» та «Новорічна іграшка»та конкурс. Аби зберегти ліс від браконьєрського знищення молодих хвойних насаджень юні захисники природи радили прикрасити свята новорічними виробами створеними власними руками. Всі роботи, представлені на конкурс вирізнялися оригінальністю та майстерністю виконання.

Збори педагогічного колективу щодо обговорення "Проекту Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років."

4 грудня 2014 року в Комишівській ЗОШ відбулися збори педагогічного колективу по обговоренню проекту…..

Виступ голови профспілки Бурдужі В.І.:

-         Кожна перевірка відволікає від виконання прямих функціональних обов’язків вчителями і адміністрацією. Згідно змісту цього проекту не видно, що скорочується кількість перевірок, «бумаготворчості».

Пропозиції: регламентувати інспектування таким чином, щоб максимально залишити вчителя, адміністрацію, допоміжний персонал у «розпорядження учня, школи.

Виступ заступника директора з НВР Бондар А.Д. :

-         Остання нормативна база визначала експертизу школи провести протягм 10 робочих днів. В даному документі передбачається провести планову перевірку протягом 15 робочих днів  (п.9). Вважаю, що це забагато. Враховуючи те, що дорога до закладів, які перевіряють займає 1,5-2 години в один кінець, в обидва кінця – до 4 годин, то половину робочого часу займає дорога (проїзд, плюс витрати. Усе це додаткові витрати з бюджету.

Пропозиції: скоротити термін  здійснення  планової перевірки навчального закладу до 5 робочих днів, позапланової до 1 дня.

Виступ вчителя української мови Лотоковської Л.М.:

-         Права голови і членів комісії під  час проведення  перевірки, визначені в п.23 логічні.

Контроль або інспектування – це норма нашої роботи, дільності закладу. Проти цієї форми державного нагляду ніхто не заперечує, але з п. 3-9 не зовсім ясно – періодичність інспектування – кожен рік по 15 днів?

-         Які є підстави, визначені законодавством (п.5)

-          На мій погляд, поняття «ступень ризику» може розглядатися суб’єктивно.

Добре те, що необґрунтовані заяви не є підставою для інспектування.

Конкурс МАН

2 грудня 2014 р. на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету  відбувся ІІ(очний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких  робіт  учнів – членів Малої академії наук.

Учні нашої школи активну участь у конкурсі. Це: Дяченко А.- 11-А кл.(керівник Іордакеску Д.А.), Болцату Г.-8 кл. (керівник Гельман В.М.), Ліскевич О. -7-Б кл., Федченко М. -7-А кл, Маня Д. – 8 кл.(керівник Бужор Н.П.), Гросу В.-11-А кл. (керівник Гросу В.Г.),  Бринза Г.- 11-Б кл. (керівник Скутельник Г.О., Урсу А. -10 кл.(керівник Тостоган К.П.).

  На обласний етап (заочний ) направлені роботи   Дяченко А, Болцату Г. Творчих вам успіхів і натхнення!

«Свято вареників у Комишівській ЗОШ»

13 листопада  учні 8 -11 класів запросили учнів молодшої школи  на свято Вареників. Девятикласники цікаво розповідали про історію виникнення вареників, звучали пісні, вірші.

Місили, місили,

Ліпили, ліпили,

А тоді – хіп,

Та в окріп!

В масло та сметану…

Мова, звісно, про вареники. Хто їх не любить? Таких нема. А якщо це вареники з сиром, картоплею, капустою, грибами, вишнями, сливами,  яблуками. Крим вареників юні «кухарочки» середньої та старшої школи напекли пиріжків, пончиків, плацінд та інших смачних виробів. Класні керівники теж не залишилися байдужими та продемонстрували свою майстерність. Смачно, весело і навіть прикольно було всім. Свято завершилося морем позитивних емоцій.

День української  писемності й мови в Комишівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.

 

З метою прищеплення учням любові до української мови, до духовних і культурних надбань українського народу, виховання патріотичних почуттів  у підростаючого покоління в Комищівській ЗОШ І-ІІІ ступенів 10 листопада 2014 року була проведена загальношкільна лінійка до Дня української писемності та мови.

 

У лінійці взяли участь учні 6-А, 7-А класів під керівництвом учителів української мови та літератури Коваль С.В, Федченко Л.П.

 

Учні  переглянули  пізнавальне відео про Нестора Літописця, про історію виникнення української писемності, були ознайомлені з цікавою газетою «День української писемності та мови», яку видали учні 11-Б класу.

 

Учні 6-А кл. виразно читали вірші про красу українського слова поетів С. Воробкевича,  Ю.Шкрумеляка,  П.Тичини, Д.Павличка.

 

А як мелодійно звучали українські пісні у виконанні учнів 7-А кл.

 

Людині визначено Богом місце народження. Країна. Небо, вона не може нічого того поміняти, як не може поміняти саму себе. І куди б ти не пішов – твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова,  твій народ завжди будуть з тобою.

                           Я так люблю,я так люблю                       тебе,                                                                                                                                                                    Моя співуча українська мово!

В тобі шумить Полісся голубе ,

 

І дужі хвилі гомонять Дніпрові.

 

Тиждень правознавства

«Право – це все те, що істинне і справедливе» -  сказав Віктор Г’юго.

Кожен тематичний тиждень у школі – це можливість почути щось нове і цікаве із будь-якого шкільного предмету чи сфери життя.
З 3 до 7 листопада у нашій школі проходив ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ, під час якого відбувалися анкетування учнів, конференція, зустрічі, та інші заходи на правову тематику. Метою Тижня правових знань було формування правової свідомості, системи правових уявлень і переконань у школярів, прищеплення учням поваги до прав і свобод людини, забезпечення знання й виконання ними законів, підвищення рівня правової культури учнів, попередження асоціальних проявів серед неповнолітніх.

У кожному класному колективі були проведені тематичні години спілкування, на яких відбулось ознайомлення учнів школи з Конвенцією ООН про права дитини. Тема годин спілкування звучала як  «Права людини починаються з прав дитини».Учителем правознавства Бужор Н.П. було проведено серед учнів 7-8 класів морально-правову експрес – гру «Подорож країнами закону, права та моралі», а серед учнів 9-10 класів -  брейн-ринг на тему: «Шляхами  права»

За участю шкільного бібліотекаря була організована літературна виставка на правову тематику «Ти і закон».

Тиждень правових знань промайнув дуже швидко, але будемо сподіватися на те, що отримані знання та набута під час проведених заходів інформація стане в нагоді не лише учням, які були присутніми на цих заходах, а й їхнім друзям, батькам, просто знайомим. Адже обізнаність у питаннях права робить наше життя більш комфортним та захищенним, а нам надає упевненості в собі. Дуже сподіваємося на те, що рівень правових знань та правова культура наших учнів піднялися на більш високий рівень.

 

 

Ми патріоти нашої Батьківщини!

 

                                                     Багато на нашій землі обелісків,

                                                       Вкарбовані в них золоті імена

                                                Вклонися людино, їм низько-низько,

                                                     Це пам’ять, яку залишила війна.

Згідно річного плану школи Комишівської загальноосвітньої школи

 22 вересня був відкритий тиждень Партизанської слави під гаслом:« Ніхто не забутий, ніщо не забуте».  Учні 9- А класу, які  являються членами клубу «Пошук», разом з вчителем історії Іордакеску Д. А. провели урочисту лінійку присвячену Дню партизанської слави. Хвилиною мовчання учні видали шану всім загиблим героям нашої Батьківщини та  на протязі перерви всі учні прослухали пісню «Молитва за Україною».  Інформаційні хвилини «Герої нашої Батьківщини» у 5-8 класів.Учитель  разом з учнями зауважили що , щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року  в Україні відзначається  День партизанської слави. День партизанської слави відзначається як данина всенародної пошани тим, хто в суворий військовий час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не жаліючи крові і самого життя. Також  до Дня миру 19-22 вересня було організовано   конкурс малюнків на асфальті «Голуб миру» серед учні 1-4 класів та 5-6 класів.

Тиждень  патрітичного виховання, присвячений 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.

У день голубого квітучого маю

До тебе, людино, звертаюсь, волаю,

Залиш на хвилину щоденні турботи,

З собою побудь у глибокій скорботі.

Згадай чоловіка, товариша, брата,

Дружину, сестру та посивілу  матір,

Усіх, хто кував Перемогу й загинув

За тебе, за мене, за всю Батьківщину.

ХХІ століття. Травень 2014 року. День, як і вчора, як і рік тому. Так само лагідно світить сонечко, а спокійна весняна блакить неба ніжно обіймає землю. Розкішні тюльпани, квіти весни, привітно вітаються з кожним.

Та згадаємо ті буремні 40-ві роки, коли кожний сантиметр землі  слід було захищати від чуми ХХ століття – фашизму, захищати заради миру на землі, заради всіх нас живущих. Її величність Пам’ять ніколи не вмирає, вона як лакмусовий папірець, який вивіряє нас на людяність, гуманність, благородство.

Пам’ять про віколомний подвиг ветеранів  у роки Великої Вітчизняної війни завжди буде жити у серцях юних, у серцях прийдешніх поколінь.

В Комишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів  було проведено низку заходів, на відзначення 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.

Класним керівником 5-Б класу Гельманом В.М., кл. керівником 7 класу Маня А.С. був проведений урок мужності  « За мирне небо спасибі вам, ветерани!». На святі був присутній ветеран Великої вітчизняної війни Наку Аврам Лукич, якому виповнився в цьому році 91 рік. Він розповів учням про ті страшні роки. Звучали вірші, пісні на воєнну тематику. Учні зачитували спогади своїх рідних – свідків тих трагічних подій.

У 5-А класі  класний  керівник  Пуйческу Н.В.  провела виховну годину під назвою «Вклоняємось доземно всім солдатам». Учні підготували малюнки на тематику Великої Вітчизняної війни, поділилися інформацією про дідусів, прадідусів, які пережили війну. Урок супроводжувався переглядом презентації, відео про війну.

8 травня на загальношкільній лінійці учні школи слухали поезії, пісні про страшні буремні роки. Закінчиолося свято хвилиною мовчання, покладанням квітів до меморіалу загиблих .

Відлітають роки, мов журавлині ключі,  у вічність. Ось уже і 69 весна. Але літа ніколи не зітруть із пам’яті  нині юних ваш земний подвиг в ім’я людства, в ім’я нашого покоління, в ім’я майбутнього нашої держави.

Тиждень психології

У звичайних буденних радощах треба бути сангвініком, у важливих подіях життя - меланхоліком. Щодо вражень, глибоко зачіпають ваші інтереси - холериком і, нарешті, флегматиком у виконанні раз прийнятих рішень.

Вільгельм Вундт

У Комишівській школі вже стало традицією проводити різні предметні тижні. Так з 14 по 88 квітня 2014 року в школі пройшов тиждень психології. Мета проведення тижня – розширення знань учнів про науку психологію, особливості роботи шкільного психолога; активізація пізнавальної активності учнів, пропаганда навичок конструктивного спілкування; розвиток творчості учнів, вміння висловлювати власну думку, розкриття творчого потенціалу школярів; допомогти дітям краще пізнати один одного.

Почався тиждень із загальношкільної лінійки, на якій психолог школи Бурдужа В.І.  ознайомила дітей і вчителів з планом заходів, які будуть відбуватися в рамках тижня. План тижня включав різноманітні акції, ігри, конкурси, заняття з учнями.    Весь тиждень психології вийшов своєрідним підбиттям підсумків, більших чи менших, роботи психологічної служби з усіма учасниками навчально-виховного процесу. Мету, яку ставила психологічна служба, досягнуто. Багато хто по-іншому поглянув не тільки на своїх товаришів, але й на себе, відкрив у собі нові здібності повірив у них. Педагоги побачили такі таланти в учнях, про які не підозрювали. В останній день тижня працювала пошта пропозицій і побажань про Тиждень психології.

У пятницю 18 квітня на загальношкільній лінійці обговорювались результати проведення тижня, відбулося нагородження класів-переможців, які активно брали участь у конкурсах. Найактивнішими виявились учні 5-А, 6-А класів, вони були нагороджені грамотами за активну участь. Свої враження від проведених заходів учні мали змогу письмово висловити на «Стіні побажань».

Ми й надалі плануємо в нашій школі проводити тиждень психології, який сприятиме емоційному благополуччю усіх учасників навчально-виховного процесу. 

« Відродження лісосмуг на території земель Комишівської громади»

Прийшов якось до мудреця юнак і запитав,

 що потрібно робити, щоб його люди згадували добром?

-Саджай дерева та виховуй дітей, - порадив мудрець.

Лісосмуги  були посаджені в 50-х роках XX століття з метою попередження вітрової ерозії ґрунту, збагачення повітря киснем .  На жаль, наприкінці XX на початку XXIстоліття було знищено приблизно 50%  лісосмуг . Маючи на меті відродження лісосмуг, громадою  нашого села разом з школою було прийнято рішення оновити лісові насадження на території земель  громади. 18.01.14  учні 10-11 класів Комишівської школи, спільно з  працівниками  ДК, сільської ради висадили  314 дерев(акація звичайна, акація червона, горіхові дерева, вишні). Сподіваємося і надалі продовжити роботу в цьому напрямку. Дерево здавна символізує процвітання, здоров’я і любов.  

Тиждень книги

Золото добувають із землі, а знання – з книжок.

З ручаїв – ріки, з книжок – знання.

Хліб наснажує тіло, книга – розум.

Книга – міст у світ знань.

Розум без книги, що птах без крил.

З книгою подружишся, розуму наберешся.

Книги читати - усе знати.

Книга для розуму, що теплий дощик для посіву.

Одна книга тисячі людей навчає.

Книга для дітей, що волога для полів.

Книга не пряник, а дітей до себе манить.

Книгу читають не очима, а розумом.

Книга корисна, коли її читають.

Без хліба легше прожити, а ніж без книги.

Книга – світ, книга-серцю привіт.

Дім без книги – день без сонця.

Хороша книга яскравіша за зірку.

Книгу читай, розуму набирай.

Знання – сонце, книга-вікно.

У домі без книги, як без вікон, темно.

З книгою жити – з добром дружити.

Кому книга - розвага, а кому - навчання.

Нема розумного сусіда – з книгою поговори.

Тиждень Рідної Мови

 

Згідно річного  плану роботи  у Комишівської ЗОШ  з  24.02.2014-28.02.2014 в школі відбувся тиждень рідної мови (молдовська мова) під гаслом:

                 «Limba noastr-ă limbă sfîntă...»

                                                 (A.Mateevici)

 Протягом тижня відбулося багато цікавого, пов’язаного з рідною мовою під керівництвом вчителів молдовської мови: Ліскевич Н.В.,Маня А.С.. В понеділок була випущена стінгазета, пов’язана з рідною мовою, з її творцями. В середу під керівництвом Маня А.С. в 7 класі було проведено відкритий урок на тему «Прийменник».  У четвер в 8-А та 8-Б було проведено нетрадиційний урок під керівництвом Ліскевич Н.В. на тему: КВК

                           «Să crezi că însăși Eminescu,

                           Аscultă ce și cum vorbești»

В цьому році 5-тикласникам і 6-тикласникам дали можливість випробувати та відчути себе поетом. Діти самі склали вірші та прочитали їх своїм вчителям ,однокласникам. Всі діти були нагороджені грамотами. На закритті тижня рідної мови була проведена літературно-музична композиція «Un mărțișor pentru Ion Creangă» в 6-А та 6-Б класах під керівництвом Ліскевич  Н.В. та Маня А.С.  Метою проведених заходів було: «Збудити прагнення учнів до вивчення мови, продемонструвати свої знання та вміння, спонукати їх до творчості. Виховувати  любов до рідної землі, вчити, поважати звичаї, традиції нашого народу, поглибити знання учнів про життєвий шлях письменника».

21 лютого-День рідної мови

 

21 лютогоуКомишівськійЗОШ   відзначилиМіжнародний день рідної мови. Для нашого закладу це вже добра традиція, а цього року особливо приємна.П’ять  років тому,вперше в нашій школі відбувся фестиваль «Каса Маре», якій став традиційним святом.

 

На святі було багато гостей, батьків, представників громадськості. Панувала атмосфера доброзичливості, толерантності та великої поваги до усіх національних мов. За традицією свято відкрила Кокош В.І.., директоршколи,  яка  відзначила, щоДень рідної мови – свято, яке об’єднує усіх нас, незалежно від того, яку мову ми вважаємо рідною.

 

На фестивалі можна було побачити і почути все: зразкові виступи  учнів - гуртківців, уривки із вистав, яскраві гуморески, українські та молдовські танці, чарівні народні пісні.

 

Наше свято відбулося! Приємні враження та яскраві спогади залишаться в пам’яті його учасників надовго.

 

Тиждень історії

Згідно річного плану протягом 17.02.2014-21.02.2014 відбувся тиждень історії під гласом : « Час летить над нами. Але тінь свою залишає за нашою спиною. Чи не у цій тіні наше минуле й майбутнє?»

 17 лютого разом з учнями 8-х класів була випущена інформаційна газета «Історія – наука про минуле».

18 лютогобуло проведено відкритті уроки у 5-А класі на тему: «Практична робота на тему :Про кого і про що розповідає історія рідного краю» та у 8-А класі «Правобережна Україна , наприкінціXVII- на початкуXVIIIст.», під керівництвом вчителя історії Іордакеску Д.А.

19 лютогоміж учнями 10-х класів був проведений «Конкурс прислів’їв на історичну тематику», де показали свою винахідливість такі учні Тостоган А.(11-А), Бринза Г.(10-Б).

21 лютогобув проведений конкурс малюнків : «Історія очима дітей».

Тиждень географії

Географія - та арена, на которой

проходит человеческая жизнь.

В. Г. Белинский

 

З 10  по 14 лютого 201року в школі проходив тиждень географії.

Протягом тижня пройшли заходи, які сприяли підвищенню інтересу школярів до предмету, розширили знання, дали можливість дослідити і презентувати цікаві теми.

Заходами до предметного тижня були охоплені усі учні школи. Кожен день тематичного тижня був спланований і насичений різноманітними формами роботи це виставки ,кокурси, вікторини , цікаві повідомлення В 10 класі проведений відкритий урок «Китайська Народна Республика». Учні 8 класу переглянули відеофільм «Сім чудес України та світу».

Всі учні  мали можливість поринути у багатющий світ природи світу та рідної України.

Воїни-інтернаціоналісти

 

Афганистан болит в моей душе,
И все, кого я встретил и не встретил, 
Пусть долго будут жить на этом свете
Как тишина на дальнем рубеже…

 

15 лютого Українавідзначає 25-ту річницю виведення радянських військ з Афганістану та вшановує учасників бойових дій на території інших держав. З нагоди цієї дати у Комишівській школі проходили  заходи, спрямовані на реалізацію завдань Президента України щодо гідного вшанування воїнів-інтернаціоналістів та належного відзначення 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.

 

На уроці – мужності під назвою«І пам'ять серця, і вічний смуток» десятикласники, під керівництвом класного керівника Гросу П.М., розповідали про події афганської війни, про загиблих героїв односельців Мунтян Вячеслава , Дяченко Івана Костянтиновича.

 

Протягом лютого в бібліотеці організована виставка творів мистецтва, фотографій, документів, архівних матеріалів щодо  бойових дій в Афганістані та в інших іноземних державах. Педагогом організатором  та соціальним – педагогом, були проведені заходи з обстеження могил загиблих воїнів-афганців.

 

ВЕЧІР ЗУСТРІЧІ ВИПУСКНИКІВ У КОМИШІВСЬКІЙ ЗОШ

 

Життя, наче потяг, зупинка під назвою “Школа”.  А далі  - у кожного

 

                                     свій маршрут, свої життєві далі і зупинки, свої пасажири, свої болі й

 

                                    тривоги, радощі  й успіхи, та в усіх Вас була спільна зупинка, і хоча

 

    немає станції, де приймають у минуле поїзди, та на зупинці під назвою

 

                                         “Школа” завжди Вам раді.

 

Традиційними стали в Комишівській школі вечори зустрічі випускників минулих років, що проводяться на початку лютого. Ось і нині, 7 лютого в спортивній залі  школи , відбулася зустріч  випускників минулих років з майбутніми  абітурієнтами (учні 10-11 класів)та вчителями школи.

 

Для гостей святкового вечора , одиннадцятикласниками була підготована цікава програма.

 

Випускникам приємно було поринути у спогади, прогулятися шкільними коридорами, зустрітися із колишніми наставниками, серед яких були: Кокош В.І., Малін Л.І., Бурдужа В.І., Бринза М.І., Лискевич С.О., Бондар А.Д..

 

 Учні минулих років: Бондар Анна, Бондар Юлія, Кирилова Аліна,  Бурлаку Родіка, Малин Микола,  поділились спогадами, розповіли  про свої здобутки.  Випускниця 2004 року Скутельник Віорелія Іванівна розповила про свою професію лікаря, про умови вступу до медичного університету.

 

Йдуть роки. Час змінює землю, суспільство, людей. І тільки школа залишається незмінною частинкою життя кожної людини.   Адже саме в школі проводить свої найкращі роки життя людина. Пишається  наша школа своїми випускниками. Роки летять, але наша школа не старіє і пам’ятає всіх своїх випускників. Дякуємо, що ви не забуваєте свою школу!

 

2 лютого – Міжнародний день водно – болотних угідь

Зупинись, постривай і послухай,

 

Як кричить природа.

 

Ти не знищуй, не каліч

 

Дорогі простори.

 

Людино! Розумна людино,

 

З радістю й журбою

 

Ти зумій це зберегти,

 

Рідне все до болю!

 

Водно-болотні угіддя відносяться до найбільш продуктивних, але в той час і вразливих екосистем планети. Вони є місцями біологічного різноманіття, джерелами води та первинної продуктивності, від яких залежить існування великої кількості видів рослин і тварин.

 

3 лютого  в  Комишівській ЗОШ   проводились різні заходи,  спрямовані на збереження водно – болотних угідь на планеті, покликані привернути увагу громадськості на виняткову важливість і цінність водно-болотної екосистеми для забезпечення сталого розвитку нашої планети. Була організована виставка малюнків і аплікацій « Тваринний світ Дельти Дунаю» учнями 1-11 класів, де найактивнішими були школярі молодшої школи.  Креативними були  члени краєзнавчого гуртка нашої школи, які презентували багато робіт на виставку (керівник Бужор Н.П.).  Організована виставка літератури на екологічну тему бібліотекарем Чаленко Д.О.. Учні 7-го класу здійснили разом з класним керівником Маня А.С. екскурсію до озера Китай. Також, в цьому ж класі під керівництвом класного керівника було проведена інтелектуальна гра «Що?Де? Коли?»з метою розвитку  екологічної свідомості учнів. Учнями  8-х класів   переглянуто відео сюжет «Краса Дельти Дунаю», під час якого учні були ознайомлені з різноманіттям флори і фауни біосферного заповідника.

 

Вже традиційним стало проведення в нашій школі конференції до Міжнародного Дня водно-болотних угідь під керівництвом педагога – організатора Маня А.С.. Юні екологи  кожного класу: 11-Б клас Тостоган Альона,10-Б клас  Дяченко Кристина, 8-А клас Мунтян Настя, Морошан Данієла, 8-Б клас Гуцу Іван, Алексеєнко Лілія, 7 клас Маня Данієла, Мунтян Маріана, Бужор Андрій, 6-А клас Федченко Марина, 6-Б клас Лискевич Олексій, 5-A клас Коваль Андрій,  представили цікаву  інформацію про представників водно -болотних угідь нашої місцевості. Діти з цікавістю брали участь у обговоренні питань з даної теми. Пізнавальною була розповідь Гельман В.М., вчителя біології, про рослинність прибережних та заболочених території нашої місцевості. Бондар А.Д., вчитель географії,  основну увагу акцентувала на охороні представників тваринного світу водно – болотних угідь.

 

Завершальним етапом заходу став перегляд цікавого й пізнавального відеофільму « «Дельта Дунаю – перлина України та нашого краю».

 

Цю еколого – натуралістичну подію  хочеться завершити такими словами:Людина – це частина природи. І саме природі ми зобов’язані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю.

 

Тиждень іноземних мов

З метою залучення учнів до позакласної роботи з предмета; удосконалення знань, умінь та навичок, набутих на уроці; розширення словникового запасу учнів та їхнього світогляду; розвитку творчих здібностей, логічного мислення, мовленнєвої реакції та підвищення інтересу до вивчення іноземної мови, у Комишівській ЗОШ І – ІІІ ступенів  з 27.01.14 по 31.01.14 проведено «Тиждень іноземних мов».Тиждень розпочався з випуску стіннівки «AmazingBritain» та «LescuriositiesdeParis», а також було оформлено інформаційний бюлетень,де булооголошено план проведення заходів протягом тижня. Також, в понеділок було вчителем англійської мови – Малін Л. І. проведено урок – змагання між класами 6 –А та 6 – Б  на тему «SportinOurLife» У вівторок вчителем англійської мови Бондар М.В. було підготовлена виставка робіт учнів 1 класу «Мої перші кроки у вивченні англійської мови».В середу проводилася виставка учнівських проектів та малюнків на тему: «English-Speaking Countries». Метою виставки було презентувати свої досягнення з англійської мови. У четвер проведено урок – конкурс у 10 класі на тему: «LeconcoursdesconnousseursduFrancais» вчителем французької мови Чаленко Д. О. Метою цього уроку було формувати в учнів позитивного ставлення до французької мови та виховувати зацікавленість у розширенні своїх знань. У п’ятницю проводився відкритий урок з використанням елементів проекту, у 7 класі на тему: «Building a Healthy Lifestyle», вчителем англійської мови Тостоган К. П. А також , вчитель Бондар М. В. провела урок – гру у 4 – А класі на тему: «Happy English».

Тиждень математики та інформатики

Ти визнана давно главою всіх наук –

Потрібна нам ти скрізь, завжди і всюди.

Без математики ми нині, як без рук.

З тобою з казки дійсність творять люди.

 

З 20 по 24 cічня 2014 року в нашій школі пройшов тиждень математики та інформатики, метою якої було підвищити інтерес школярів до вивчення предмета, викликати у них позитивні емоції, підвести до самостійних висновків і узагальнень, збагатити кругозір і інтелект учнів додатковими знаннями.

Девізом тижня стали слова Б. Паскаля: "Предмет математики настільки серйозний, що корисно не упускати випадку робити його трохи цікавим".

У заходах тижня приймали участь всі учні 5 – 11  класів. Була випущена газета «Всім, хто любить математику та інформатику!»   Все це дало можливість краще і глибше дізнатися про предмет, знайти для себе щось нове і несподіване.   Згідно з планом проведення, кожен день тижня мав свою програму.

В понеділок між учнями 5-А класу було проведено змагання «Найрозумніший учень 5-А класу» під керівництвом Пуйческу Н.В. Проведення цього змагання дало можливість дітям перевірити свої знання не тільки з математики, але і з інших предметів. Перше місце посіла Рогожа Валерія .

 

В середу було проведено відкритий урок - гра з алгебри на тему яка дуже актуальна у нашому житті « Як стати бізнесменом» між учнями  8-А та 8-Б класами під керівництвом Скутельник Г.О. Дітям дали можливість відчути себе бізнесменом початківцем, використовували свої акції в ділі. Було багато цікавих логічних запитань і такі питання з предмету.

 В четвер в 10-Б класі було проведено відкритий урок з інформатики під керівництвом Перчун Д.В. Девіз уроку: Працюйте за принципом: « При навчанні роботи з комп’ютером нічого не може бути само собою зрозумілим – у всьому треба розібратися в деталях.»

 

В п’ятницю було також проведено відкритий урок з математики в 6-А класі під назвою «Відкриття математичного кафе. Узагальнення знань з теми"Від'ємні та додатні числа".  » під керівництвом Пуйческу Н.В. У дітей була можливість скуштувати незвичайні страви, а саме математичні.

Cвято зустрічі Зими

Вірш «До Нового Року»

А до нового року залишилось зовсім мало

Ті дні на пальцях можна полічити,

Його зустріти треба дуже вдало,

Щоб потім добре цілий рік прожити.

 

За дні, які лишились, все скупити

І подарунки ,і солодощі треба.

Ялинку в хаті гарно прикрасити,

Бажання загадати аж до неба.

 

Щоб у красі, добрі й теплі прожити

В здоров’ї , в щасті, в радості з піснями!

З людьми хорошими в житті дружити,

І щоб любов лишалось поміж нами.

 

То ж хай так буде, хай усе здійсниться!

Усі зустріньте рік Новий прекрасно!

Хай успіх і любов  не тільки сниться,

Але й до вас приходить своєчасно!

«Свято зустрічі Зими!»

Настало довгоочікувана, чарівна зима. Пролітають перші легенькі пухнасті сніжинки. Морозно. Тому і шибки поро змальовані срібним мереживом.

Справді це прийшла зима,

Втіху всім нам принесла,

А з собою ще і свято -

Буде радості багато.

З радістю зустрічали Зиму і учні 4-А класу.  Під керівництвом вчителя Бринза М.І. 10.12.2013 було проведено свято зустрічі Зими. Звучали різні вірші, пісні, сценки, танці. Подбали також про братів своїх менших приготували гарні годівнички.

 

 

КРАЩА МОВА ЄДНАННА – УКРАЇНСЬКА!

Бережіть природу і мову,

Щоби справжніми бути людьми

Пісню мами, її колискову,

Що уперше почули дітьми.

Все робіть, щоб річки не міліли,

І ліси хай піснями звучать

І щоб мовою рідною вміли

Україну свою оспівать.

Н. Красоткіна

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада. Цього 2013-2014 н.р. на відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

 11 листопада  було організоване і проведене урочисте відкриття Конкурсу учнівської творчості під гаслом "Об'єднаємося ж, брати брати мої !" .

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, тематичні лінійки, класні години.   

Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

 

"Міс осінь- 2013"

 

У Комишівської школи традиційно провели осінній бал  "Міс Осінь 2013  ».Участь приймали  учениці з 9-11 класи. Всі підготувалися дуже ретельно, допомогли класні керівники у  підборі матеріалу та вибору костюмів. Конкурс  судило журі у складі: психолога Бурдужі В.І.,вчителя математики Пуйческу Н.В. та соціального педагога Ліскевич С.О. У номінації «Міс грація» перемогла учениця 10-А класу БурдужаТетяна, у номінації «Міс глядацьких симпатій» Бурдужа Влада, учениця 9 класу, Мунтяну Діана учениця 11-А класу отримала номінацію «Віце - міс Осінь 2013» та «Міс Осінь 2013» Парич Поліна учениця 10-Б класу. Бажаємо усім теплих осінніх днів.

На допомогу прийшли "Альтруісти"

7 жовтня в школі був створенно трудовий загін "Альтруїсти"  з числа учнів волонтерів. 

Мета та завдання загону:надання необхідної допомоги людям похилого віку ,ветеранам війни.

Загін має план роботи,емблему, девіз . 

Емблема :на фоні сонця,яке несе світло та надію людям, зелений лист, що символізує юність,молодість, життя у особі дітей, які прийшли домогти тим,хто потребує в цьому допомоги.

Засідення методичної ради

 

23вересня 2013 року в Комишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося установче засідання методичної ради школи під керівництвом директора школи Кокош В.І.. Вона ознайомила присутніх із завданнями роботи ради, спрямованими на вивчення та практичну реалізацію державних програм і положень навчальних планів, підручників, розуміння їх особливостей і вимог; вивчення і аналіз положень Державного стандарту основної та старшої школи, державних документів, нормативних інструкцій, положень; розвиток традиційних і пошук нових технологій в методичній роботі;розвиток професійної компетентності педагогів в умовах оновлення. Стрижневим питанням було вивчення і аналіз положень Державного стандарту основної та старшої школи. На засіданні члени метод. ради були поінформовані про план заходів щодо впровадження Державного стандарту базової середньої загальної освіти по Комишівській ЗОШ.

"Увага !Діти на дорозі"

У рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!» у Комишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у вересні було проведено багато заходів з безпеки життєдіяльності: уроки, бесіди, тематичні класні години, конкурс «Увага, світлофор!».Також було заплановано і проведено конкурс дитячого малюнка серед учнів 1-8 класів «Ми – пішоходи!», а серед учнів 9-11  класів – конкурс віршів.У своїх малюнках діти відобразили світлофор, пішохідну доріжку та пішоходів, а у віршах - правила безпечної поведінки під час переходу вулиці.

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
счетчик посещений

вологість:

тиск:

вітер:

http://www.airo.com.ua/